Categorie: Nieuws uit de regio

Regionaal nieuws vrijdag 21 maart 2025

gepost 1 week ago, op vrijdag, 21 maart 2025 door Crew

Meerderheidspartij N-VA neemt in Aalter afstand van de houding van het gemeentebestuur, in de zaak rond de vermeende discriminatie bij het inschrijven van nieuwe inwoners. N-VA wil duidelijk maken dat de feiten in de reportage dateren van vorig jaar, en dus van voor de tijd dat zij in het bestuur zaten in Aalter.

—-------------------------------------

De dode dolfijn die begin maart werd teruggevonden aan de Scheldekaai in Burcht, is een maand eerder nog levend gezien in de Schelde. Het is uitzonderlijk dat een dolfijn zo ver stroomopwaarts zwemt, want gewone en gestreepte dolfijnen zijn niet aangepast aan een leven in rivieren en verkiezen de open zee.

—-----------------------------

In Gent zijn de criminaliteitscijfers met 12 procent gedaald, de tendens is bijna overal te merken. Enkel de fietsdiefstallen krijgt de stad moeilijk onder controle. Er waren ook nog nooit zoveel snelheidsovertredingen, maar dat heeft te maken met een ander cameragebruik. —------------------------------

De stad Geraardsbergen gaat meer controles uitvoeren op parkeerkaarten voor mensen met een beperking. De laatste tijd zijn door de gemeenschapswachten meer vervalste en ongeldige kaarten vastgesteld.

—------------------------------

Het autonoom gemeentebedrijf (AGB) van de gemeente Wetteren heeft een bestek goedgekeurd voor een samenwerking met externe private partners voor de bouw van een gloednieuw binnenzwembad op de site De Warande.

—--------------------------------

De vaste zomerterrassen mogen dit jaar in Eeklo vroeger van stal gehaald worden. Dat heeft het schepencollege beslist. Normaal is dat vanaf eind april, maar de horeca kan al bij de start van de paasvakantie terrassen uitbaten in Eeklo.

—----------------------------------


  • Bron: Het Laatste Nieuws